موسسه حفاظتی و مراقبتی مجریان نظم گیل  نماینده پلیس پیشگیری ناجا در راستای واگذاری تجهیزات دفاع شخصی (افشانه ، شوکر و... ) در استان گیلان می باشد  

دستگيري اعضای باند سارقان طلا از بانوان کهنسال/ توصیه پلیس به سالخوردگان

نویسنده : انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران ۲ مرداد ۱۳۹۶ 1869
دستگيري اعضای باند سارقان طلا از بانوان کهنسال/ توصیه پلیس به سالخوردگان
گروه ناجا ـ معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا از دستگیری اعضای باند سارقان طلا از بانوان کهنسال به روش اغفال خبر داد و گفت: سارقان با سوء استفاده از عقاید مذهبي مال باختگان و اغفال آنان، زیورآلات و هر گونه متعلقات با ارزش آنها را گرفته و سپس متواري می شدند.

سرهنگ" رضا موذن" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح این خبر اظهار داشت: در ماه های اخیر گروهی از سارقان، سوژه هاي خود را از ميان زن های سالخورده انتخاب کرده و در قالب زوجي (زن و شوهر) از آنها به روش های مختلف سرقت می کردند.

وی افزود: سارقان در این شیوه شروع به صحبت با سوژه کرده و در ادامه با سوء استفاده از عقاید مذهبي مال باختگان و اغفال آنان زیورآلات و هر گونه متعلقه  با ارزش را که بانوان  سالخورده به همراه داشتند از آنها گرفته و سپس با خودرو متواري می شدند.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه به دلیل چند گزارش مشابه در این خصوص این موضوع به صورت ويژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت، تصریح کرد: در روزهای اخیر و چند ماه گذشته با سلسله اقدامات خاص پلیسی، فنی و اطلاعاتی چندین باند با شگرد فوق در برخی  استان های مسافرخیز شناسایی و دستگیر شده اند.

وی خاطرنشان کرد: ازعمده علل افزایش این گونه سرقت ها را سهل انگاري مال باختگان در نگهداري اموال با ارزش خود و سوء استفاده سارقان  از احساسات و تمايلات مذهبي افراد می توان نام برد.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا ضمن هشدار به شهروندان بیان کرد: ترجیحاً در مواقع حضور در معابر، بوستان‌ها و اماكن عمومي و مذهبي زيورآلات قيمتي خود را به همراه نداشته و یا آنها را به نمایش نگذارند.

وی خطاب به شهروندان بویژه با بیان اینکه از سوار شدن به اتومبيل افراد ناشناس پرهيز کنید، گفت: همواره سوء استفاده از احساسات و تمايلات مذهبي مردم یکی از شگردهای مجرمان است  لذا در صورت مواجه شدن با این موارد  باید کاملا هوشیار بود، باید توجه داشت افراد خیری که قصد کمک به هموطن خود را دارند در کوچه و خیابان به دنبال افراد مستحق نمی گردند.#منبع : http://news.police.ir/News/fullStory.do?Id=268306&%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D9%8A%D8%B1%D9%8A_%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C_%D8%A8%D8%A7%D9%86%D8%AF_%D8%B3%D8%A7%D8%B1%D9%82%D8%A7%D9%86_%D8%B7%D9%84%D8%A7_%D8%A7%D8%B2_%D8%A8%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86_

برچسب ها : نگهبان حفاظت نگهبان شب نگهبان زرگری نگهبان محله نگهبان مراقبتی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است