موسسه حفاظتی و مراقبتی مجریان نظم گیل  نماینده پلیس پیشگیری ناجا در راستای واگذاری تجهیزات دفاع شخصی (افشانه ، شوکر و... ) در استان گیلان می باشد  

پليس تراز اسلامی، دستاورد مهم انقلاب بهمن 57

نویسنده : سرتيپ دوم پاسدار "محمدرضا میرحیدری" ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ 347
پليس تراز اسلامی، دستاورد مهم انقلاب بهمن 57
پليس تراز اسلامی  را باید در واقع دستاورد مهم انقلاب بهمن 57 دانست چرا که پلیس امروز بر خلاف دوران شاهنشاهی، پایبندی به اصول و ارزش های اسلامی، عمل به دستورات دینی، ولایتمداری، هیئتی بودن، توجه به قرآن و توسل به اهل بیت (ع)، احترام به روحانیت و علما، روحیه جهاد و شهادت داشتن، تلاش برای کسب رضای خداوند و رضایتمندی مردم را در پیش گرفته است.

در آستانه چهل و دومین سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران ضمن تبريك اين ايام خجسته و مبارک که امسال با میلاد با سعادت حضرت زهرای اطهر (س) و سالروز ولادت امام خمینی (ره) نیز مقارن شده توجه شما را به يكی از دستاوردهای مهم انقلاب بهمن  57  جلب می کنم.

پلیس تراز اسلامی را باید در واقع یکی از دستاوردهای مهم انقلاب بهمن 57 عنوان کرد. پس از انقلاب مردم ایران در 22 بهمن ماه 1357 مولودی به نام پلیس اسلامی شکل گرفت که با نيروي پليس قبل از انقلاب  فرق های بسیاری داشت و فرق اساسي آن هم در مردمي بودن و پيروي از دستورات ديني بود. پليس پس از انقلاب به دليل دارا بودن همين ويژگي ها بحران هاي بزرگي را پشت سر گذاشت اما ثابت قدم ايستاد و نگذاشت خللي به نظام و امنيت و آرامش مردم وارد شود، در حالي كه تمام نيروهاي نظامي و انتظامي قبل از انقلاب با همه تجهيزات و امكانات و عده و عُده نتوانسته بودند رژيم را در برابر اعتراضات مردمي حفظ كنند.

پلیس امروز بر خلاف دوران شاهنشاهی، پایبندی به  اصول و ارزش های اسلامی، عمل به دستورات دینی، ولایتمداری، هیئتی بودن، توجه به قرآن و توسل به اهل بیت (ع)، احترام به روحانیت و علما، روحیه جهاد و شهادت داشتن، تلاش برای کسب رضای خداوند و رضایتمندی مردم را در پیش گرفته است.

پليس پس از انقلاب به دليل داشتن روحيه انقلابي و مردمي بودن از صحنه هاي حساس و بحران های بزرگی كه هر كدام از آنها ممكن بود نظام را به خطر بياندازد به سادگي عبور كرد.  نباید فراموش کنیم که اين بحران ها و  اعتراضات مردمي پيش از انقلاب هم بود اما پلیس به تنهایی از عهده آن بر نیامد و برای تامین امنیت از ارتش و تجهیزات نظامی استفاده کرد.

در اينجا به اين نتيجه مي رسيم كه عده و عُده، تجهيزات و حمايت هاي دولت ها هيچ كدام در حفظ نظام ها و حكومت ها كارساز نيستند زيرا در نظام اسلامي خود مي بينيم كه در ابتداي تاسيس انقلاب اسلامي نه دولت هاي غربي از ما حمايت مي كردند، نه تجهيزات نظامي فراواني داشتيم و نه از وجود افسران ارشد و كار كشته داخلي و خارجي بهره مند بوديم بلكه فقط و فقط با اتكا به خداوند و حمايت مردم كشور توانستيم نظام نوپاي خود را حفظ كرده و به بركت اين اتكا و اعتماد امروز چهل و  دومین سال پيروزي انقلاب اسلامی را جشن مي گيريم.

امروز نيروي انتظامي حافظ جان و مال و ناموس مردم است و يكي از امين ترين نهادها در نظر مردم و مسئولان به شمار مي آيد. زيرا افرادي كه در اين نيرو مشغول به كار هستند به شغل خود به عنوان جايگاهي براي خدمت به مردم نگاه مي كنند. در اين نيرو به موقع نماز خواندن، تلاوت قرآن كريم، عمل به دستورات ديني، احترام به زيردست، به موقع سر كار آمدن، احترام به روحانیت و علما و مردم، ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، عمل به فریضه امربه معروف و نهی از منکر، شرکت در مراسم هاي مذهبي و يادواره هاي شهدا ارزش محسوب مي شود کارهایی که در گذشته و در پلیس قبل از انقلاب ارزش محسوب نمی شدند.

در اینجا لازم به يادآوري است آن چيزي كه پليس پس از انقلاب را از پليس ديگر كشورها و پليس قبل از انقلاب متمايز مي كند هم مردمي بودن است و همين مردمي بودن است كه باعث شده تا مردم هميشه و در تمام ماموريت ها از نیروی انتظامی پشتيباني كرده و در تمام صحنه ها و بحران ها به ياري اين نيروها بشتابند.

اكنون در آستانه 42 سالگی پیروزی انقلاب هستیم و وارد گام دوم انقلاب شدیم و در تمام اين سال ها مردم هوشيار و با شعور ايران همواره به نداي رهبر خود لبيك گفته و در صحنه هايي چون جنگ، انتخابات، راهپيمايي ها و ... حضور يافته و با حضور حماسي خود مانع از دست اندازي ها و تجاوزات دشمن شدند و حقيقتاً امنيتي كه امروز در جاي جاي اين ميهن وجود دارد حاصل فداكاري ها و از خودگذشتگي هاي مردم در حفظ و حراست از نظام اسلامي از ابتداي تاسيس تاكنون است.

امروز دشمن كه در آستانه سي و سومين سال پيروزي انقلاب اسلامي از مواجهه با ملت ايران نااميد شده است با راه انداختن جنگ نرم تضعيف روحيه انقلابي جوانان ما را هدف گرفته است غافل از اينكه جوانان اين مرز و بوم فرزندان همان خميني كبير هستند كه اول انقلاب جان خود را نثار كردند و امروز هم در راه اعتلاي ميهن از هيچ تلاشي فروگذار نيستند، آنان با مردم و مسئولان نظام هم پيمان شده اند تا برافراشته شدن پرچم عدالت و برچيده شدن ظلم و فساد در جهان از پاي ننشينند و قطعاً با اقتدار تمام دشمن را در اين جنگ نيز مايوس خواهند كرد.

بدون شك موفقيت هاي چشمگيري كه در چهل و یک سال گذشته که از عمر پر بركت نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران حاصل شده نتيجه مردمي بودن و ارتباط صميمانه مردم و مسئولان با هم بوده است و اگر مشاركت و حضور حماسي مردم در صحنه هاي مختلف نبود قطعاً رسيدن به جايگاه رفيعي که امروز در منطقه و جهان داریم و امنيت و آرامش حاكم در شهرها و روستاها دور از ذهن مي نمود.

 برماست كه براي حفظ و ارتقاي جايگاه خود همواره به توصيه معمار کبیر انقلاب اسلامي حضرت امام خميني (ره) در خصوص حفظ وحدت كلمه و پشتيباني از ولايت فقيه توجه نماييم و مطمئن باشيم كه خداوند متعال ما را در استمرار اين راه به سوي قله هاي شرافت و سربلندي ياری  خواهد داد.

امروز پلیس نظام جمهوری اسلامی به سربازی برای ولایت و خادمی برای مردم شریف، شهید پرور و ولایتمدار ایران افتخار می کند و با پاسداری از امنیت و آرامش میهن عزیز و حفاظت از دستاوردها و ارزش های انقلاب خود را برای ظهور منجی عالم بشریت، حجت خدا بر روی زمین، حضرت ولی عصر(عج) و سربازی در رکاب ایشان آماده می کند.

بی شک همانطور که مردم ایران بعد از 15 سال دوری از امام خمینی (ره) با مجاهدت های فراوان و نثار خون خود توانستند در نهایت بت طاغوت را از این کشور بیرون کرده و زمینه بازگشت امام به میهن را فراهم کنند ان شاء الله دیری نخواهد پایید که با گسترده شدن ندای لااله الا الله و محمد رسول الله (ص) زمینه ظهور امام زمان و پایان غیبت کبرای ایشان فراهم شده و جهان از فیض وجود با برکت آن امام هُمام بهره مند می شود. 

منبع : پایگاه خبری پلیس ایران

برچسب ها : پلیس تراز اسلامی پلیس نیروی انتظامی پلیس پیشگیری پلیس انقلابی انقلاب اسلامي

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است