موسسه حفاظتی و مراقبتی مجریان نظم گیل  نماینده پلیس پیشگیری ناجا در راستای واگذاری تجهیزات دفاع شخصی (افشانه ، شوکر و... ) در استان گیلان می باشد  

مخاطب شناسی، اولویت کاری معاونت اجتماعی

نویسنده : سرهنگ محسن عربی ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ 166
مخاطب شناسی، اولویت کاری معاونت اجتماعی
 مخاطب شناسی در برنامه های فرهنگی و اجتماعی پلیس به عنوان یک اصل ضروری است و باید در اولویت کار قرار گیرد.

زمانی پلیس در حوزه اجتماعی می تواند قوی و موفق باشد که نیاز سنجی درستی از حوزه اجتماعی داشته باشد، با برنامه ریزی دقیق برای اجرای برنامه ها می توان به هدف مطلوب در توسعه امنیت اجتماعی رسید.

با هدف گذاری مطلوب، سیاست گذاری و برنامه ریزی درست می توان پویایی معاونت اجتماعی را ارتقاء داد.

انتقال پیام ها و هشدار ها و همچنین مفاهیم با زبان، از بهترین نوع آموزش های همگانی جامعه بوده و داشتن هنر در این زمینه ابزار مناسبی است، پلیس امروزی باید بتواند از این هنر به بهترین نحو استفاده کند.

استفاده از ظرفیت معاونت اجتماعی پلیس در سطح جامعه و کار معاونت اجتماعی تکیه بر اصل آموزش همگانی به منظور مشارکت عمومی جامعه است.

معاونت اجتماعی پل ارتباطی بین پلیس و مردم است، با توجه به ماموریت های ذاتی معاونت اجتماعی در حوزه های مختلف باید به اقناع سازی جامعه و بیان واقعیت ها و فعالیت ها و عملکرد پلیس پرداخت تا با تنویر افکار عمومی و ارتقاء آموزش همگانی جامعه با استفاده از ابزار ها و تکنولوژی های آموزشی نوین بتوانیم از مشارکت حداکثری آحاد جامعه برخوردار شویم.

به کار اجتماعی باید با اعماق جان و از روی عشق و علاقه پرداخت تا این مهم در جامعه تاثیر داشته باشد زیرا آنقدر عرصه آسیب ها و جرایم وسیع است که نیاز به امکانات و تجهیزات زیادی دارد، اما پلیس با توجه به فراخور امکانات و توانمندی، تنها به بخشی از آن می پردازد.

منبع : پایگاه خبری پلیس ایران

برچسب ها : مخاطب شناسی معاونت اجتماعی پلیس پلیس گیلان

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است