موسسه حفاظتی و مراقبتی مجریان نظم گیل  نماینده پلیس پیشگیری ناجا در راستای واگذاری تجهیزات دفاع شخصی (افشانه ، شوکر و... ) در استان گیلان می باشد  

پلیس در تراز انقلاب؛ مبین و پیام رسان مکتب امام حسین(ع)

نویسنده : سرهنگ موسی الرضا گلوی، فرمانده یگان ویژه استان یزد ۱۵ مهر ۱۳۹۹ 133
پلیس در تراز انقلاب؛ مبین و پیام رسان مکتب امام حسین(ع)
شهادت امام حسین(ع)، روایتگری از درس آزادگی، امر به معروف و نهی از منکر، زندگی با عزت و به تعبیری آغازگر تأسیس دانشگاه بزرگ اسلام و نشر شعائر دینی در زندگی بشریت تا ابد بود.

ماه محرم، ماه حزن، اندوه و عزاداری شیعیان در غم شهادت امام حسین(ع) و خاندان مطهرش است؛ حوادث فراوانی در ماه محرم اتفاق افتاده که از جمله مهمترین آنها می توان به عروج حضرت ادریس نبی، فتح خیبر، عبور حضرت موسی از دریا و غرق شدن فرعونیان، عذاب اصحاب فیل و استجابت دعای حضرت زکریا اشاره کرد که بزرگترین آنها حادثه خونین کربلا و شهادت امام حسین(ع) و اسارت خاندان پاک و مطهر ایشان است.

امام حسین(ع)؛ بهترین جلوه احیای نام و یاد خدا و قرآن کریم

رسول اکرم(ص) در حدیث ثقلین دو چیز گرانبها را در میان مردم به ودیعه گذاشتند؛ یکی قرآن کریم و دیگری اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، امام حسین (ع) نیز به عنوان پنجمین نفر از آل عبا است و به واسطه این مقام از جایگاه و توجه ویژه ای در نزد پیامبر(ص) و سایر اهل بیت(ع) برخوردار بوده و در آیات بسیاری نیز در قرآن کریم پیرامون حضرتش بیان شده است.

برخی از آیات یاد شده به صورت آشکار درباره امام حسین(ع) نازل شده و برخی با تفسیر و تاویل مفسران؛ قرآن به عنوان کتاب هدایت است ولی هدایت فرغ بر فهم قرآن است و وظیفه تفسیر و تبیین معارف قرآنی بر عهده پیامبر(ص) قرار داده شده که بعد از ایشان اهل بیت و عترت که یکی از ثقلین هستند در کنار قرآن قرار داده؛ بنابر این بیانات آنان مفسر و مبین قرآن است.

بهترین جلوه از احیای نام و یاد خداوند و قران کریم که در تاریخ بشیرت صورت گرفت این بود که سر بریده امام حسین(ع) در بالای نیزه ندای الهی سر داد و با این ندا سیاه دلانی که هیچ گاه نخواسته ندای حق را بشنوند فهماند که نور خداوند خاموش شدنی نیست و قرآن همیشه زنده خواهد ماند.

حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به عنوان مظهر کلمات تامه پروردگار است و در تلاش پیامبر(ص) و ائمه معصومان نیز در توجه دادن امت اسلامی به امام حسین(ع) راز و اسرار عجیبی نهفته است که یکی از مهمترین آنها همین است که سید الشهدا (ع) آشکار ترین آیات الهی و پر فروغ ترین مظهر خداوند در زمین و آسمان است.

یکی از شاخص ترین محور های وحدت شیعه و چهره های برجسته اسلام، حضرت حسین بن علی(ع) است که مورد توجه خاص جهانیان از آغاز تاریخ اسلام بوده از این رو همواره سلفه گران اموی از نفوذ شخصیت ایشان بیم داشته اند و برای اینکه ندای بر حق حضرتش را که پیام آور اسلام و ادامه دهنده رسالت عظیم پیامبر اکرم(ص)در زندگی بشر بود را خاموش کنند؛ غافل از اینکه حتی با شهادت آن امام و خاندان گرامیش بعد از گذشت 1400 سال هنوز در جای جای این عالم نام و یاد ایشان، اهل بیتشان و یاران باوفایشان را در زندگی خود جاری ساخته اند.

شهادت امام حسین(ع)؛ آغازگر تأسیس دانشگاه بزرگ اسلام در جهان

با مرگ معاویه در سال 60 هجری، یزید به والی مدینه نامه نوشت تا از امام حسین(ع) به نفع خود بیعت بگیرد ولی سیدالشهدا که فساد یزد و بی لیاقتی او را می دانست، از بیعت امتناع کرد و برای نجات اسلام از بلیه سلطه یزید که به زوال می انجامید، راه مبارزه پیش گرفت؛ از مدینه به مکه هجرت کرد و در پی نامه نگاری های کوفیان وشیعیان عراق به حضرتش و دعوت از ایشان برای آمدن به کوفه، در روز هشتم ذیحجه  با ناتمام گذاشتن حج خود با خانواده گرامیش عازم سرزمین کربلا شد تا  با اخلاص خود و اهل بیت مطهرش را به قربانگاه برساند تا دانشگاه عظیم اسلام تأسیس شود و نام و شعار مکرم اسلام در جهان باقی بماند.

اکنون بعد از گذشت 1400 و اندی سال از شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) با وجود انواع فتنه ها، بیماری ها، سختی ها و مشقت ها، نه تنها شیعیان بلکه تمام ملت آزادی خواه در جهان به عزاداری برای حضرتش مشغول هستند و آوای مظلومیت ایشان را به گوش همه یزیدیان زمان و پیروان ملعونشان می رسانند.

پلیس در تراز انقلاب؛ مبین و پیام رسان مکتب سرخ امام حسین(ع)

امروز نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با داشتن نیروهایی مکتبی و ولایی به عنوان پلیسی مسلمان با بهره گیری از شعائر و تعالیم دین مبین اسلام و تأسی از سیره نورانی ائمه معصومان(ع) به عنوان پلیسی در تراز انقلاب اسلامی، همواره با عملکرد خود مبین و پیام رسان مکتب سرخ امام حسین(ع) هستند؛ نمونه بازر این موضوع را می توان به مراسم ها و برنامه های این مجموعه برای عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) اشاره کرد.

در این برهه از زمان نه تنها  نیروی انتظامی، بلکه تمام نیروهای مسلح یکپارچه روایتگرعشق و محبت امام حسین(ع) و اهل بیت عصمت و طهارت شده و همه با هم برای حضرت ارباب اقامه عزا کردند؛ صدای این موج عظیم که بیانگر ارادت خاص آنها به اهل بیت (ع) است در گوش جهان و جهانیان طنین انداز شده و تمام قدرت های مستکبر و تمام شمرها و حرمله های دنیا را مات و مبهوت ساخته و همگی یک صدا به یاد سردار دلها "حاج قاسم سلیمانی" این پیام را برایشان تداعی می کنند که "ما ملت امام حسینیم".


منبع : پایگاه خبری پلیس ایران

برچسب ها : پلیس انقلابی پلیس نیروی انتظامی موسسه حفاظتی مجریان نظم گیل انقلاب اسلامی امام حسین(ع)

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است